štvrtok 18. februára 2016

kuchyňa: grilované burrito wrapy / kitchen: grilled burrito wraps

Dnes iba jedna rýchlovka/chuťovka, až mi je skoro blbé to tu pridať (mám presne ten pocit, ako keď niekto povie, že príprava šalátu je varenie). Ideálne na milión rôznych príležitostí (párty, nečakaná návšteva, rýchly obed, večera,... ). A čo je dôležitejšie, existuje neobmedzené množstvo kombinácií surovín, ktoré je možné použiť. Zapekané/grilované burrito wrapy.

Today will be quick, I am almost ashamed (I have the same feeling like when somebody says making salad is cooking). Recipe ideal for million different occasions (starting with party, unexpected visit, quick lunch,... ). And more important, there's unlimited amount of ingredient combination we can use. Grilled/baked burrito wraps.


Suroviny:
základ - tortilly/wrapy
zvyšok podľa chuti a preferencií -
grilované kuracie mäso
zelenina - cherry paradajky /avokádo /šalátová uhorka /olivy /šalát,...
syr - camembert /brie /mozzarella,...
dressing - wasabi /horčicový /jalapenos,...

Ingrediencie som nakrájala a naukladala na pripravené tortilly. Na internete je veľa videí "ako zrolovať burrito wrap", tak to tu nebudem vypisovať. Základ je nenapchať tam toho veľmi veľa a ukladať to skôr ku kraju, nie nastred. Zrolované wrapy som vložila do rozohriateho elektrického grilu. Kto nemá gril, môže použiť toustovač, alebo grilovaciu, prípadne aj obyčajnú panvicu. Ide iba o pár minút, aby sa to pekne prehrialo a syr nám to vnútri pekne všetko pospájal. Podávala som (teda zjedla som) ihneď :)

Ingredients:
main - tortillas/wraps
rest is optional - 
grilled chicken
vegetables - cherry tomatoes /avocado /cucumber /olives /salad,...
cheese - camembert /brie /mozzarella,...
dressing - wasabi /mustard /jalapenos,...

I cut all ingredients and put them on prepared tortillas. You can find a lot of videos on "how to roll a burrito wrap", so I am not going to describe it here. Basic is not to put too much filling and put it in the corner, not in the center of tortilla. I put rolled tortillas in preheated electric grill. Those who don't have grill, can use toaster, or grill pan or even regular pan. We need to heat it there just for few minutes so the cheese connects the filling nicely. I served it (actually I ate it) immediately :)Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára